wtorek, 31 lipca 2012

BAŻANCI ZORRO

Ten niewątpliwie najbardziej utytułowany z wszystkich ras, gdyż w dopisku ma królewski i chyba coś jest na rzeczy jest jednym z większych bażantów, wydaje swoiste odgłosy raczej przyjemne dla ucha.
Jeszcze jest bezimienny może jakieś propozycje?
Według wszystkich wyczytanych obliczeń jutro powinno coś się wykluć z naszych 2 jaj a czy będą małe pawiątka to zobaczymy ; wszystko prawie przygotowane jak wyprawka dla dziecka tylko zamiast łóżeczka kartonik z żaróweczką tzw. kwoką która ma im zapewnić namiastkę matczynego ciepełka.
Miało być z humorem ale pisząc dziś dochodzi do mnie że się boję pomimo że jestem mamą trójki dzieci.  To czekam w napięciu na pierwsze pęknięcie jajka; swoją drogą co było pierwsze JAJKO CZ KURA? 
Są różni pasjonaci i hobbyści  jedni mają rybki,  inni kotka, w innym domu rządzi pies, ale chyba każdy uśmiechnie się pod nosem jak nieraz wiele radości potrafią dać nasi pupile , u nas rządził do niedawna 
Alex [papuga aleksandrietta obrożna] ,która ma około czterech lat z czego z nami jest prawie dwa .
Wcześniej miał prawdopodobnie nieciekawą przeszłość gdyż każde zbliżenie się do klatki powodowało atak paniki. Żeby go wziąść na rękę trzeba było założyć grubą rękawice bo potrafił dzióbem zranić rękę dość mocno ,a teraz można go sobie dać na ramie i ucha nie uszkodzi.
Uwielbia siedzieć w oknie  najlepiej na kaktusie i przyprawiać nas w pulsującą irytację testując na nas całą gamę swych dźwięków od typowych papuzich po przypominających gumową zabawkę dziecięcą,
Jeśli kogoś to zainteresowało to proszę trzymać kciuki za jutrzejszy dzień żeby się udało gdyż miało dotrzeć dzisiaj urządzenie o nazwie RT 2C które jest termoregulatorem i miało zapewnić maluchom stałą temperature
'okazało się że w najlepszym razie dotrze w czwartek i trzeba zrobić wszystko żeby ich nie przegrzać i nie wychłodzić a teraz pora się zbierać bo od codziennych ludzkich rytuałów i obowiązków uciec nie sposób.  
1 komentarz:

  1. Bardzo sympatycznie w Twym KURNIKU:) Oby narodziny przebiegły pomyślnie! Bażant piękny, może Zorro chociaż dasz mu na drugie...? Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń