sobota, 4 sierpnia 2012

BANAN CZY LUTINO

No właśnie bażant bananowy lub lutino tak pod dwoma nazwami kryje się nasz KRZYWOŁAPEK  przyjżyjcie się jego łapce  i już wiadomo skąd takie imię, bez obaw nie jest po żadnych traumatycznych przeżyciach gdyż wiemy od hodowcy od którego został zakupiony że taki się urodził .

Z powodu tego niewielkiego defektu tylko on został  do sprzedania gdyż nie było na niego chętnych ; mam nadzieję że wiosną doczekamy się jego potomstwa gdyż jest jeszcze PANI krzywołapkowa  która będzie przedstawiona na moim blogu z innymi bażantowymi damami z których każda reprezentuje inny gatunek.
Po przedstawieniu PANÓW bażantów ciekawe czy będzie się łatwo domyślić która smiczka jest mu z natury przydzielona?
W świecie zwierząt natura dała większe fory gatunkowi męskiemu  , a już w świecie ptactwa wszelakiego to z pewnością fakt!!!.
Jeszcze krótkie wieści z zagrodowa ,z żalem lecz z  dwóch jajek z których w środę miały być małe pawie nic nie będzie po obdzwonieniu wszystkich którzy mają w tym temacie dużą wiedzę ,werdykt był jeden nic z tego ,dzisiejszym rankiem wyłupaliśmy rąbek jajkowej tajemnicy ,co w przypadku jednego jajka nie było trudne ,gdyż już na początku po zniesieniu było pęknięte i choć inni kiwali przecząco głowami , my niesieni  swoją wiarą że się da te jajo pęknięte uratować  posklejaliśmy i po cichu liczyliśmy że będzie małe pawiątko.

Tak więc zaczęliśmy oględziny od tego felernego jaja i okazało się że było zepsute   z drugim też trzeba było się rozprawić i okazało się że rezultat jest ten sam  ; szkoda ale było by bardziej przykro gdyby piskle było w środku martwe ; nadzieja jest dalej od pierwszego sierpnia gdy następne 3 jajka Mai trafiły do inkubatora trzymajcie kciuki proszę!!!

2 komentarze:

 1. Trzymam kciuki mocno ! skąd masz takie piękne ptaki? one mają rodowody?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki śliczny ptak ;)
  Blog bardzo ciekawy.
  +obserwuję
  Zapraszam do mnie:
  http://cristiano-natalie-opowiadanie.blogspot.com/
  Będę szczęśliwa jeśli pozostawisz po sobie komentarz.;D

  OdpowiedzUsuń