piątek, 14 września 2012

Brzydkie Kaczątko
 Bażanty wszystkie szczegółowo będę opisywała jak będą miały już swoje domki i woliery , a na razie tylko będą zdjęcia .
Dziś pod wieczór jedziemy do zaprzyjaźnionego stolarza  zobaczyć  jakie są postępy  przy budowie domków dla bażantów , ten powyżej na zdjęciu bażant królewski  będzie miał wolierę  na podwyższeniu  3 metry nad ziemią  a więc jak przystało na króla będzie spoglądał na wszystko z góry ale na razie szczegóły zostawię w tajemnicy :)
Te kurki białe  (sułtany) , powyżej z posta nowi lokatorzy  dziś już podrośnięte  , bażant łowny też dostaje piękny ogon .
W środę Samiemu zacznie przybywać rodzeństwo w pierwszym jajku które Maja złożyła 24  sierpnia  od razu trafiło mając na względzie wcześniejsze porażki do inkubatora. Zaczyna już  być słychać że  pawiątko chce przyjść na świat a następne powinny się wykluwać co dwa dni  , tak że Sami będzie miał trójkę rodzeństwa .

Może podeśle ktoś pomysł na imiona ? ale takie aby mogło pasować dla niej lub dla niego gdyż po 2 lub 3 miesiącach prawdopodobnie idzie rozróżnić płeć :)

Tytuł posta nie jest dziś przypadkowy wiem że moje ptaki mają swój urok ale jakoś do innych blogów nie pasujemy gdyż większość jest blogów o  pieskach  , kotkach  , kózkach  gdzie ludzie wymieniają się doświadczeniami  i spostrzeżeniami na tematy swoich pupili a jak jest  już  ptactwo to właściciel nie jest skory  do odpisania cokolwiek  na ten temat  ,  uszczęśliwiać na siłę kogoś  ptakami  nie mam ochoty , może ktoś zna blogi podobne do mojego i da jakieś namiary ?

Jutro do komputera nie siadam gdyż już o 5 rano wraz z moją córką jedziemy na pielgrzymkę na górę Św. Anny  taka nasza mała tradycja coroczna tak więc jutro pielgrzymuję :)
NA KONIEC CHCIAŁAM BARDZO PODZIĘKOWAĆ ZA KOLEJNE WYRÓŻNIENIE :) Tym razem od KAMPHORY Z: Moje podlasie..
 

Dziękuję Bardzo :))
18 komentarzy:

 1. Szukam , szukam i znaleźć nie mogę brzydkiego kaczątka!!!
  Same piękności chodzą po Twojej zagrodzie.
  Wszystkie zwierzęta są piękne. Pomyśl, gdyby nie było; bażantów, pawi, łabędzi,kogutków, kurek...piesków, kotków...nijakie byłoby nasze życie.
  Zwierzęta są naszą radością...A Ty Ilonko w swoich postach, uszczęśliwiaj nas tym swoim pięknym, skrzydlatym bogactwem!!!!
  To jutro jedziesz do Świętej Hanusi! To miejsce jest niezwykłe, uduchowione. Też byłam tam wiele razy. Proszę, wspomnij Jej o mnie.
  Byłam w tym roku u innej Anny. U Świętej Anny koło Leśniowa, Gidle.
  Ja myślałam, że się radujesz pobytem u Św. Anny. Jedziesz, by modlić się u Jej stóp. Opowiedzieć Jej wiele osobistych rzeczy...
  Czegoś nie rozumiem, piszesz, że jutro pokutujesz, może pielgrzymujesz?
  Ślę Ci moc serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Łucjo dobrze że mnie poprawiłaś , oczywiście że się raduję cały rok czekałam i wspomnę Jej o Tobie na pewno .

   Usuń
 2. Faktycznie Twoje zwierzaki to rzadkosc i nie pasuja do mieszkania w bloku. Tym bardziej interesujacy dla mnie jest Twoj blog, bo na temat tych pieknych egzemplarzy upierzonych przedstawicieli fauny, wiem niewiele.
  A jesli chodzi o imiona, mozna wybierac takie, ktore po zmianie ostatniej litery, okresla plec ptaszka, wiadoma dopiero po kilku miesiacach. Np. Frida-Frido, Sandra-Sandro itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panterko jak zwykle jesteś pełna optymizmu ; dziękuje :)

   Usuń
 3. Jesteśmy pewni że w tym że jesteś jedna ze swoimi pięknymi ptaszkami jest SIŁA :) Na Polskich blogach też nie mamy współtowarzyszy alpakarzy,czasem myślimy że są po prostu analfabetami bo nawet nie potrafią napisać komentarza :)))a jest już takich hodowli kilkanaście w Polsce.
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie dziękuję za te pokrzepiające słowa :)

   Usuń
 4. Cudowne ptactwo. Oj nacieszyłam oczy przeglądając Twojego bloga.
  Dzięki za odwiedziny i oczywiście zapraszam ponownie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę że Ci się podobają moje ptaki:)

   Usuń
 5. Ależ piękności tu masz! I nie ma żadnego brzydkiego kaczątka ;-) Bażanty po prostu mnie zachwyciły!
  Znam blog, którego właścicielka też hoduje drób ozdobny: http://zielnikhani.blogspot.com/
  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekne masz to ptactwo, alez oryginalne Twoje hobby i pasja! O zazdroszcze Cie ten wyjazd na Gore Sw. Anny...to moje strony z dziecinstwa...usciski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tam będę to pomyślę o Tobie Grażynko:)

   Usuń
 7. Ja bym bardzo nie chciała, abyś nas porzuciła na rzecz innych blogowych świtów:) Trafiłam kiedyś na taki blog niemieckojęzyczny, ale to było dawno i nie pamiętam gdzie.
  Ptaki są zachwycające na tych zdjęciach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu nie chcę Was porzucić tylko chciałabym znaleźć blog też o ptakach aby móc wymienić się doświadczeniami a tak zostają mi tylko strony internetowe .

   Usuń
 8. Piękne zdjęcia Twoich podopiecznych,imiona może SOLO, SANTO, SUPTO, SILO.Nie wiem ale czy ptaki z jednych jajek maja imina na te sama literę?

  OdpowiedzUsuń
 9. Very interesting blog, and I think you're a very good writer.

  OdpowiedzUsuń